Jak się ubrać na ślub cywilny?

jaki strój na ślub cywilny

Nie ulega wątpliwości, że należy w odpowiedni sposób ubrać się na ślub cywilny. Większość osób nie będzie pewnie miało większego problemu z właściwym ubraniem się na tradycyjny ślub kościelny. Wątpliwości bardziej pojawiają się właśnie przy wybieraniu się pierwszy raz na ślub cywilny. Mężczyźni w tym wypadku mają łatwiej. Garnitur jest i tutaj oczywiście odpowiednim wyborem. Gorzej wygląda sytuacji w przypadku pań. Właściwie to nie ma jasnych wytycznych jak kobieta powinna się ubrać na ślub cywilny.

Jak panna młoda powinna ubrać się na ślub cywilny?

Panna młoda przeważnie wybiera na tą uroczystość sukienkę bardziej skromną, prostą, w porównaniu do tych przeważających na ślubach tradycyjnych. Nie jest ona z pewnością zbyt "pomponiasta" i rozłożysta.

Przeważnie sukienka ma klasyczny krój, biała, z gorsetem. Jak najbardziej może być ozdobiona koroną i cyrkoniami. Każda chyba kobieta marzy o pięknej sukni ślubnej. Nawet jeśli ślub ma mieć postać tylko ślubu cywilnego, to nadal wybrana suknia powinna być Twoją wymarzoną. Najważniejsze abyś w niej wyglądała elegancko. Dobierze do niej dodatki, ale niech będą stonowane, w niezbyt dużej ilości.

Wybierając suknię w sklepie jak zawsze pamiętaj, aby eksponowała atuty Twojej sylwetki, oczywiście maskowała ewentualne "niedoskonałości". Pamiętaj, że jako panna młoda przy ślubie cywilnym nie musisz być ubrana koniecznie na biało. Natomiast wybranie koloru czarnego może być uznane za "dziwny wybór", czerń kojarzy się bardziej ze strojem żałobnym.

Dobrym pomysłem jest dokładne przetestowanie sukienki. Powinna się w niej czuć swobodnie, nie bać się, że może coś się rozerwie, czy odepnie.

Jak na ślub cywilny powinien ubrać się facet?

Tak jak na wstępie zostało to zaznaczone dobrym wyborem będzie po prostu garnitur. Nie musi on być koniecznie czarny. Lepszym wyborem będzie kolor niebieski, ciemno niebieski. Z pewnością doskonale do niego sprawdzi się biała koszula, do której pan młody może dobrać nie tylko krawat, ale również i muszkę.